Expres

expres2
Skupina EXPRES byla založena na jaře r.1977 ve složení : Jiřina Tejčková (zpěv,kapelnice), Jiří Vokoun (baskytara), Robert Donoval (kytara), Milan Pucholt (bicí), Josef Liška (kytara), Jiří Suda (klávesy), první přehrávky se uskutečnily v listopadu 1977.

V roce 1978 došlo ke změně ve vedení kapely – vedoucí J.Vokoun a též došlo ke změně na postu kláves – Martin Vitáček. V roce 1979 odchází kytarista R.Donoval a J.Vokoun začíná hrát kytaru a na baskytaru přichází Josef Fidek. Toto složení kapely bylo vlastně nejúspěšnější. V roce 1982 odchází klávesista M.Vitáček a přichází Petr Zeman. V roce 1984 na jaře odchází J.Fidek – baskytara a přichází Jaroslav Ubl – změny nejsou k lepšímu, nastává krize v kapele a v roce 1985 na jaře se Expres rozpouští.

V roce 1992 u příležitosti 15 let od založení Expresu se stará parta schází, aby si zahrála jen tak na „Barandově“. Veliký úspěch a hlavně na popud lidí EXPRES začíná opět hrát, oproti nejslavnější sestavě je změna u kláves – Dušan Šlajferčík a na bicí Zdeněk Mancl, ten však po dvou letech odchází a místo něj přichází Milan Pucholt. Další změna se stala v dubnu 1997, odešel J.Fidek na baskytaru a místo něj přichází Jan Winter.

Začátkem roku 2008 odchází Dušan Šlajferčík a jeho místo zaujímá Michal Plevka. Před létem 2008 skupina pozastavuje činnost. V průběhu léta v nové sestavě zkouší nový repertoár. Na bicí se vrací Zdeněk Mancl, klávesy přebírá Pavel Bočan a na basovou kytaru přichází Pavel Hlous.

expres foto1 expres foto2
tlačítko
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich