Medium

Medium 1

Skupina Medium byla založena v roce 1976 Milanem Borníkem (kytara, zpěv) Čestmírem Mrzenou (kytara, zpěv), Josefem Zedníkem (bicí) Zdeňkem Jakubcem (zpěv, housle), Jindřichem Trojanem (klávesy), Petrem Štajdlem (basová kytara) a Fredem Kristem (perkuse).

Koncem roku 1977 ukončila skupina svoji činnost a v tomto období prošlo skupinou celá řada muzikantů, kteří jsou dnes obsazení jak ve známých, tak i neznámých skupinách.

V roce 1979 se vrátil ze základní vojenské služby Milan Borník a po dvouleté činnosti ve skupině Nautilus obnovil Medium ve složení Petr Šťastný (Turbo) baskytara, Ivan Audes (Jazzcombo, černé divadlo) bicí, Jindřich Trojan klávesy.

Po stálých neshodách Trojan a Audes odchází na vojnu a za bicí usedá Pavel Zbořil (TOČR Felixe Slováčka) toho času čerstvý absolvent konzervatoře. O rok později odchází Šťastný a Zbořil k Václavu Rajtmajerovi do skupiny Triumf.

V následujících letech se Borník začal obklopovat různými muzikanty a začal budovat vlastní tvorbu až do roku 1983 kdy opustili členové skupiny Rogallo svého kapelníka Karla Kopejtka a přešli do skupiny Medium. V tomto období začal fungovat skladatelský tandem Borník – Duroň doplněný Ladislavem Somolíkem (klávesy, zpěv) a Františkem Adámkem (bicí, zpěv). Po třech letech fungování skupina opět ukončila tvorbu. V roce 1987 se Borník obklopuje novými muzikanty a skupina má hotový celý vlastní repertoár, který později hraje na svých koncertech.

Po experimentování s obsazením se v roce 1996 zrodila sestava Milan Borník (kytara, zpěv) Petr Dvořák (klávesy, zpěv) Václav Štěpánek (baskytara, zpěv) Jacek Lukáš (bicí, zpěv.

/wikipedie/

 

 

medium f3web medium f2web

 

medium f1web tlačítko
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich